Akcesoria do kabiny prysznicowej, które uczynią Twoją łazienkę bardziej funkcjonalną
   06/09/2022 00:00:00

Akcesoria łazienkowe zapewniają wysoki komfort korzystania z łazienki oraz decydują o indywidualnym charakterze aranżacji. Nie może ich zabraknąć także w strefie kąpielowej. W jakie akcesoria do kabiny prysznicowej (rzeczywiście) warto zainwestować? Sprawdzamy.

Akcesoria do kabiny prysznicowej służące do przechowywania

Wyposażenie kabiny prysznicowej nie kończy się na baterii, słuchawce prysznicowej oraz/lub deszczownicy. Na pewno potrzebne tu są akcesoria do przechowywania używanych pod prysznicem kosmetyków i przyborów: szamponu i odżywki do włosów, żelu pod prysznic, rękawicy do masażu, pumeksu, maszynki i pianki do golenia itd. Porozrzucane po brodziku lub posadzce opakowania z kosmetykami nie tylko psują efekt wizualny i zwiększają ryzyko poślizgnięcia się, ale również sprzyjają rozwojowi pleśni i bakterii. Poza tym częste schylanie się po kosmetyki albo ich wnoszenie i wynoszenie z kabiny po każdej kąpieli szybko stanie się uciążliwe.

Do wyboru pozostaje szereg rozwiązań: półek i wieszaków, różniących się konstrukcją, designem i sposobem montażu. Zdecydować możesz się na półki pod prysznic mocowane:

  • w sposób trwały - na ogół przy użyciu kołków rozporowych i śrub,
  • bezinwazyjnie za pomocą wysokiej jakości przyssawek,
  • bezinwazyjnie za pomocą taśmy 3M o wysokiej sile klejenia,
  • bezinwazyjnie za pomocą haczyków (półki zawieszane na kabinę prysznicową).

Przyjrzyjmy się bliżej kilku takim akcesoriom.

Zawieszane półki łazienkowe – okiełznaj kosmetyki bez wiercenia w ścianach

Półka łazienkowa zawieszana pozwoli Ci utrzymać w ryzach różne kosmetyki i przybory kosmetyczne. Dzięki systemowi mocowania na haczykach, jest gotowa do użytku od razu – wystarczy zawiesić ją na kabinie prysznicowej. Idealnie, jeżeli półka zawieszana na kabinę prysznicową posiada dodatkowe haczyki do zawieszania ręczników, rękawic czy gąbek. Na pewno je wykorzystasz.

Dostępne w naszym sklepie modele różnią się konstrukcją, a tym samym pojemnością. Dzięki temu możesz dobrać wariant najlepiej odpowiadający potrzebom. Wszystkie modele łączy minimalistyczny, ponadczasowy design oraz wysoka jakość wykonania. Nasze półki nie rysują szklanych powierzchni!

Półka pod prysznic, którą zamocujesz na ścianie lub położysz na brzegu brodzika

Sporo miejsca do przechowywania kosmetyków i akcesoriów zapewni Ci podwójna, rogowa, ścienna półka pod prysznic, wykonana z drutu chromowanego. Możesz ją trwale przytwierdzić do ściany lub po prostu położyć na brzegu brodzika.

Wieszak na kabinę prysznicową – ręczniki zawsze pod ręką

Jednym z najprostszych i najpopularniejszych akcesoriów łazienkowych jest wieszak na kabinę prysznicową. Niepozorny i niedrogi wieszak z haczykami naprawdę ułatwia życie. Możesz go zawiesić na kabinie, drzwiach prysznicowych, parawanie nawannowym lub poziomym uchwycie. Nie wymaga wiercenia ani klejenia. Po prostu „nakładasz” wieszak na kabinę prysznicową i gotowe. Zyskujesz kilka (ilość zależna od wybranego modelu) haczyków do zawieszana ręczników, szlafroków, rękawic do masażu i czego tylko chcesz. Kupując wieszak łazienkowy, koniecznie zwróć uwagę na:

  • jakość wykonania - polecamy warianty z drutu chromowanego i tworzywa sztucznego,
  • ilość haczyków – na jednym wieszaku może być ich kilka,
  • bezpieczeństwo dla szkła – wieszak musi dobrze przylegać, ale nie może powodować rysowania szklanych powierzchni,
  • delikatność dla tkanin - końcówki haczyków powinny być lekko zaokrąglone, żeby nie uszkodzić zawieszanych tekstyliów.

Ściągaczka do kabiny prysznicowej – niezastąpiony pomocnik

Nieocenionym wsparciem w utrzymywaniu łazienki w czystości jest ściągaczka do kabiny prysznicowej. Stosowana regularnie, skutecznie zapobiega osadzaniu się kamienia i kosmetyków na powierzchniach. My proponujemy ergonomiczną ściągaczkę wykonaną ze stali nierdzewnej i tworzywa. Efektywnie usuwa wodę z powierzchni i jest bardzo wygodna w użyciu. Dzięki dołączonemu haczykowi, możesz zawiesić ją na brzegu kabiny.

Zobacz również >>> Utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości