Czym jest atest PZH i dlaczego jest ważny?

   14/05/24     Aktualności
Czym jest atest PZH i dlaczego jest ważny?

Atest PZH stanowi ważne narzędzie dla konsumentów, umożliwiając im dokonywanie świadomych wyborów i zapewniając im bezpieczeństwo podczas korzystania z różnych produktów dostępnych na rynku. A czym dokładnie jest i jakie produkty obejmuje? Dowiecie się z dzisiejszego wpisu.

Definicja atestu higienicznego PZH

Atest PZH to potwierdzenie zgodności wybranego produktu z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa zdrowotnego, jakości oraz skuteczności, które zostały określone przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH). Jest to jedna z najważniejszych form certyfikacji w Polsce, szczególnie w branżach związanych z produkowaniem artykułów spożywczych, farmaceutycznych, kosmetycznych oraz chemikaliów gospodarczych. Atest PZH jest wydawany po przeprowadzeniu szczegółowych badań laboratoryjnych i oceny dokumentacji dotyczącej danego produktu, a jego uzyskanie świadczy o tym, że produkt spełnia rygorystyczne normy i standardy higieniczno-sanitarne oraz jest bezpieczny dla zdrowia ludzkiego. Produkty posiadające atest PZH cieszą się większym zaufaniem konsumentów oraz mogą mieć ułatwiony dostęp do rynku, co przyczynia się do poprawy konkurencyjności producentów.

Podsumowując, atest PZH odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa i jakości produktów, chroniąc zdrowie konsumentów oraz wspierając uczciwą konkurencję na rynku.

Jak sprawdzić, czy dany produkt posiada atest PZH?

Wiele produktów, które posiadają atest PZH, umieszcza informację o tym na swoim opakowaniu. Możesz szukać logo atestu PZH lub informacji o posiadaniu atestu na etykiecie produktu. Jeśli nie możesz znaleźć informacji na opakowaniu, możesz skontaktować się bezpośrednio z producentem lub dystrybutorem produktu i zapytać, czy dany produkt posiada atest PZH. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH) może udostępniać publiczne bazy danych lub listy produktów, które uzyskały atest PZH. Możesz skonsultować się z ich stroną internetową lub skontaktować się bezpośrednio z nimi, aby uzyskać informacje na temat produktów objętych atestem. Pamiętaj, że atest PZH może być wymagany głównie w Polsce, więc jeśli produkt jest przeznaczony na rynek międzynarodowy, może być certyfikowany przez inne instytucje lub organizacje zgodnie z obowiązującymi przepisami w danym kraju.

Jakie produkty posiadają atest PZH?

Produkty objęte atestem PZH mogą obejmować szeroki zakres branż i kategorii, w tym: produkty spożywcze, produkty farmaceutyczne, produkty kosmetyczne, budowlane, a także produkty wyposażenia gospodarstwa domowego. 

Dostępne u nas akcesoria łazienkowe pomocnicze dla seniorów i osób z niepełnosprawnością, takie jak poręcze ścienne, podpórki toaletowe, taborety prysznicowe i siedziska do wanny, są nie tylko udogodnieniem, ale również kluczowymi elementami zapewniającymi bezpieczeństwo podczas codziennych czynności higienicznych. Dla osób starszych i z ograniczoną sprawnością ruchową, bezpieczne poruszanie się w łazience może stanowić wyzwanie. Dlatego też atest PZH dla tych produktów odgrywa istotną rolę, potwierdzając ich zgodność z normami higienicznymi i sanitarnymi oraz zapewniając bezpieczeństwo dla użytkowników. Posiadanie atestu PZH gwarantuje, że akcesoria te zostały poddane rygorystycznym testom i spełniają najwyższe standardy jakościowe, co daje użytkownikom pewność, że mogą korzystać z nich bez obaw o swoje bezpieczeństwo. Dzięki temu akcesoria łazienkowe pomocnicze z atestem PZH stają się nie tylko praktycznymi rozwiązaniami, ale także solidnym wsparciem dla osób potrzebujących podczas codziennych czynności w łazience.

Produkty oznaczone atestem PZH dostępne na 4homexpert:

Autor: Zespół 4homexpert

Produkty powiązane

Powiązane posty