Kamień w łazience - postaw na marmurowe dodatki
   05/11/2023 12:08:41

Podoba Ci się naturalny kamień w łazience, ale boisz się go wprowadzić na całych, dużych powierzchniach, np. pod postacią podłóg lub blatów? Zaproś do łazienki marmurowe akcesoria! Marmurowe dodatki łazienkowe dodają aranżacji szyku, klasy i szlachetności – bez śladu barokowego przepychu czy pałacowego chłodu.

marmurowe dodatki

Kup produkty ze zdjęcia: Dozownik do mydła Q-BATH czarny szary marmurKubek na szczoteczki Q-BATH czarny szary marmurMydelniczka Q-BATH czarny szary marmurPojemnik kosmetyczny Q-BATH czarny szary marmur

Dlaczego produkuje się marmurowe akcesoria łazienkowe  

Marmur to skała metamorficzna, powstająca wskutek przekształcenia się skał węglanowych, na które oddziaływały wysokie temperatury i ciśnienie. Zbudowany jest głównie z kalcytu lub dolomitu. Taki skład mineralny sprawia, że marmury są bardzo twarde (6-7/10 punktów w skali Mohsa). Przez strukturę kamienia przebiegają charakterystyczne żyłki, które decydują o jego niepowtarzalnym, szlachetnym wyglądzie. Dzięki wysokiej twardości i wyjątkowym walorom dekoracyjnym, marmur znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie, szczególnie w branży aranżacji wnętrz. Wykonuje się z niego m.in. podłogi, blaty, parapety, kominki, półki, elementy czysto ozdobne i przedmioty użytkowo-dekoracyjne, jak akcesoria łazienkowe.

Zalety marmurowych dodatków do łazienki    

Marmurowe dodatki do łazienki są eleganckie, ponadczasowe, wytrzymałe i niepowtarzalne w każdym egzemplarzu, co wynika z naturalnych właściwości kamienia. Nie ma dwóch identycznych marmurowych produktów łazienkowych. Nawet zamawiając dwie sztuki tego samego artykułu, trzeba liczyć się z drobnymi różnicami w kolorach.

Zapraszając marmurowe akcesoria do łazienki, wnętrze nabierze w pełni indywidualnego charakteru i bardziej luksusowego, wytwornego wydźwięku. Wbrew pozorom, marmurowe dodatki łazienkowe wcale nie ochładzają wystroju. Przeciwnie – cudownie wpływają na klimat, kreując ciepłą i przyjemną atmosferę.

Kup produkty ze zdjęcia: Dozownik do mydła Q-BATH marmur carraraMydelniczka Q-BATH marmur carraraPojemnik kosmetyczny Q-BATH marmur carrara

Kolejną, istotną zaletą marmurowych akcesoriów łazienkowych jest ich neutralność stylowa. Łatwo wkomponujesz je w posiadane wnętrze, bez względu na wystrój. Zawsze wyglądają modnie i z klasą, a oznaki upływającego czasu tylko działają na korzyść.

Gdzie pasują marmurowe produkty łazienkowe?   

Marmurowe akcesoria łazienkowe współgrają z różnymi aranżacjami. Doskonale prezentują się w łazienkach urządzonych w stylu klasycznym, modern classic, retro, art deco,  glamour, rustykalnym, wabi-sabi i vintage. Coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych, skandynawskich, eko i loftowych wnętrzach. Co ważne, marmurowe produkty do łazienki nie wymagają dużego metrażu – w przeciwieństwie do marmuru stosowanego na całych powierzchniach. Nie działają przytłaczająco na przestrzeń.

marmurowe dodatki w łazience

Kup produkty ze zdjęcia: Pojemnik kosmetyczny Q-BATH szary marmurDozownik do mydła Q-BATH szary marmurMydelniczka Q-BATH szary marmur

Jak wprowadzić marmurowe produkty do łazienki?

Aby cieszyć się gustowną i oryginalną aranżacją, trzeba wiedzieć, jak wprowadzić marmurowe produkty do łazienki. Akcesoria z marmuru kochają towarzystwo ciemnych, nasyconych barw, dlatego świetnie prezentują się na czarnym, ciemnozielonym, grafitowym i granatowym tle. Zostają wtedy efektownie wyeksponowane. Idealnym otoczeniem dla marmurowych dodatków będzie także łazienka urządzona w beżach, jasnych szarościach lub z przewagą naturalnego drewna. Udany duet akcesoria z marmuru stworzą również ze złotymi akcentami. Oczywiście pod warunkiem zachowania umiaru.

Jakie akcesoria łazienkowe z marmuru wybrać?

Akcesoria do łazienki z marmuru dostępne w sklepie internetowym 4homexpert to obecnie niemal 30 designerskich produktów, z których łatwo skomponujesz kompletny, spójny stylowo zestaw do łazienki. W jego skład mogą wchodzić m.in.:

  • dozownik do mydła (marmur + stal nierdzewna),
  • pojemnik kosmetyczny,
  • kubek na szczoteczkę (marmur + szkło),
  • mydelniczka,
  • szczotka WC z marmurowym pojemnikiem.

biały marmur

Kup produkty ze zdjęcia: Dozownik do mydła Q-BATH biały marmurMydelniczka Q-BATH biały marmur

Jak czyścić dodatki do łazienki z marmuru?

W zakresie czyszczenia i konserwacji posiadanego produktu kieruj się rekomendacjami producenta. Marmurowe akcesoria łazienkowe zwykle nie sprawiają trudności z utrzymaniem ich w czystości. Wystarczy regularne przemywanie powierzchni miękką ściereczką z delikatnym detergentem. Pamiętaj jedynie, że marmur jest wysoce wrażliwy na chemię z chlorem, dlatego nie stosuj środków wybielających.