Taborety prysznicowe i ławeczki wannowe

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Taborety prysznicowe i ławeczki wannowe

Korzystanie z wanny i prysznica może stanowić dla nie w pełni sprawnej ruchowo osoby duży problem. W poprawie codziennych czynności związanych z zachowaniem higieny dużym ułatwieniem będą krzesła i taborety prysznicowe. Oferowane artykuły przeznaczone dla osób starszych i niepełnosprawnych są wykonane z solidnego, nierdzewnego aluminium oraz lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Krzesła i stołki prysznicowe posiadają ergonomiczną budowę, co wpływa na większą wygodę. Nóżki natomiast posiadają antypoślizgowe nakładki, które gwarantują bezpieczne użytkowanie również podczas kontaktu z wodą.

Stołki prysznicowe dla niepełnosprawnych są lekkie i kompaktowe, dlatego idealnie sprawdzą się w małej łazience, ponieważ zabierają niewiele miejsca. Specjalnym podkładki gumowe pod nóżki zapewniają seniorom i osobom niepełnosprawnym stabilne i bezpieczne podparcie podczas korzystania z natrysku w pozycji siedzącej. Taboret do wanny może być używany także podczas kąpieli w wannie, jak również podczas korzystania z umywalki. 

W zwiększeniu komfortu życia osób starszych i niepełnosprawnych pomoże uniwersalne krzesło pod prysznic. Wyposażone zostało w oparcie zapewniające dodatkowe podparcie dla pleców, dając tym samym więcej wygody podczas korzystania z prysznica przez osobę nie w pełni sprawną ruchowo. Krzesło prysznicowe dla niepełnosprawnych dostępne w tej kategorii posiada w siedzisku specjalne wycięcie ułatwiające również wykonanie higieny miejsc intymnych.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas korzystania z wanny wskazany jest montaż ławeczki wannowej, która jest nieocenioną pomocą w łazience przyjaznej dla osób starszych i niepełnosprawnych. Ławeczka pozwala na kąpiel w pozycji siedzącej, co jest szczególnie wskazane po urazach bioder i kolan. Instalacja ławeczki do wanny w łazience jest nieocenionym wsparciem dla osób opiekującymi się seniorami i osobami niepełnosprawnymi, ponieważ pozwala na bezpieczne wejście i wyjście z wanny, co z pozycji leżącej może być niebezpieczne i niemożliwe.

Zaprojektowana i sprawdzona przez specjalistów konstrukcja sprawia, że ławeczkę montuje się bezproblemowo, przez nałożenie jej na brzegi wanny. Wykorzystane do wykonania budowy ławeczki do wanny, wodoodporne aluminium zabezpieczone zostało gumowymi nakładkami zabezpieczając przed przesuwaniem. Z kolei ergonomiczne siedzisko wykonane zostało z tworzywa sztucznego o stabilnej, antypoślizgowej powierzchni, co pozwala na jeszcze bardziej bezpieczne korzystanie z ławeczki wannowej podczas kąpieli.