Biała łazienka - jak o nią skutecznie zadbać?

   11/04/23     Łazienka , Porady łazienkowe
Biała łazienka - jak o nią skutecznie zadbać?

Biała łazienka to najbardziej klasyczny pomysł na aranżację tego pomieszczenia. Właśnie łazienka w bieli jest najczęściej spotykana w polskich domach i mieszkaniach. Biel w łazience sprawia, że wnętrze wydaje się przestronniejsze, jaśniejsze i... higienicznie czyste. O ile oczywiście należycie zadbamy o porządek. Jeśli marzy Ci się łazienka na biało, która zawsze lśni i pachnie czystością, eksperci 4homexpert przygotowali dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Biała łazienka – elegancka i ponadczasowa, ale czy na pewno praktyczna?

Na biel w łazience decydują się inwestorzy, którzy lubią klasyczne, ponadczasowe, uniwersalne i bezpieczne rozwiązania wnętrzarskie. Biała łazienka prezentuje się elegancko, czysto i harmonijnie. Sprawia wrażenie przestronniejszej, jaśniejszej i... czystszej.

Biel w łazience może wydawać się problematyczna pod względem dbania o czystość. Nic bardziej mylnego! Na białym wyposażeniu plamy i zacieki często są mniej widoczne niż na powierzchniach czarnych czy chromowanych. Zresztą rzadko zdarzają się totalnie białe łazienki. Monochromatyczny, biały wystrój byłby sterylny i mało przytulny. Poza tym cała biała łazienka z wanną i wszystkimi dodatkami w bieli rzeczywiście byłaby wymagająca w konserwacji. Z tego względu znacznie częściej spotkać można białą łazienkę z drewnem lub białą łazienkę z czarnymi dodatkami.

Jak dbać o łazienkę w bieli? Podstawa to dobry projekt wnętrza

Biała łazienka prezentuje się elegancko i efektownie tylko pod warunkiem, że lśni czystością. Samo mycie ceramiki sanitarnej i wycieranie kurzów nie wystarczy. Zawsze nieskazitelnie czyste powinny być również płytki, fugi, blaty, szklane powierzchnie, akcesoria łazienkowe oraz elementy dekoracyjne. Jeśli nie chcesz, by dbanie o białą łazienkę stało się utrapieniem, dobrze przemyśl projekt wnętrza. Chodzi nie tylko o to, by wygodnie korzystać ze sprzętów, ale również łatwo sprzątać pomieszczenie.

·         Wybieraj urządzenia sanitarne wiszące, bezrantowe, o prostych liniach, najlepiej wzbogacone o powłokę antybakteryjną – dzięki temu bez problemu umyjesz zarówno miskę WC, jak i znajdujący się pod nią fragment podłogi. Ceramikę pokrytą warstwą antybakteryjną wystarczy regularnie przecierać miękką szmatką z ciepłą wodą.

·         Jeśli decydujesz się na białą łazienkę z prysznicem, zaaranżuj kabinę walk in bez brodzika albo z nowoczesnym brodzikiem akrylowym - wyroby z akrylu posiadają idealnie gładką powierzchnię, która zapobiega osadzaniu się bakterii, grzybów i kamienia. Taką samą właściwość oferują wanny akrylowe.

·         Na ścianach oraz/lub podłodze połóż nowoczesne płytki ceramiczne lub z gresu szkliwionego. Jakościowe płytki gresowe są łatwe do utrzymania w czystości i odporne na zaplamienia. Dodatkowo zastosowanie wielkoformatowych kafli pozwoli Ci zmniejszyć ilość i szerokość problematycznych w czyszczeniu fug.

·         Pamiętaj, że każdy materiał wymaga innego podejścia do procesu pielęgnacji. Zawsze przestrzegaj zaleceń producenta danego rozwiązania i używaj wyłącznie dedykowanej chemii łazienkowej. Inaczej możesz nieodwracalnie zniszczyć powierzchnię - bez możliwości naprawy czy wymiany produktu w ramach gwarancji lub rękojmi.

·         Zainwestuj w praktyczne dodatki, które pomogą Ci zadbać o porządek i czystość w łazience. Nie przechowuj kosmetyków i przyborów na podłodze, bo sprzyja to rozwojowi grzybów i pleśni. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnorodne akcesoria łazienkowe białe (i oczywiście nie tylko białe). Przykład? Półka pod prysznic biała, mocowana bezinwazyjnie w kabinie za pomocą taśmy 3M.

Na zdjęciu: Półka pod prysznic bez wiercenia 3M biała

Biała łazienka z drewnem – jak o nią zadbać?

Biała łazienka z drewnem to częsty wybór miłośników stylu klasycznego, skandynawskiego i eko. W przypadku powierzchni z naturalnego drewna, nie wolno dopuścić do ich stałego kontaktu z wodą. Trzeba też okresowo powtarzać zabiegi konserwacyjne i stosować specjalistyczne preparaty do drewna. Praktyczniejszą i tańszą w realizacji alternatywą dla drewnianych desek w łazience są drewnopodobne płytki z gresu szkliwionego.

Produkty powiązane

Powiązane posty